Blog

Potrebujete zrýchliť váš Windows 10 ? Krok po kroku Vám ukážeme ako klonovať Windows 10 inštaláciu z klasického HDD na SSD disk

Každý sa pri používaní notebooku alebo PC stretne s tým, že sa mu zdá jeho výkon slabý. V prípade, že máte dobré železo a klasický disk, možnosťou rýchleho a teraz už čím ďalej tým dostupnejšieho upgradu, je SSD disk. Dnes vám ukážeme, ako ľahko a pomerne rýchlo môžeme klonovať operačný systém z klasického disku na rýchly SSD disk. Upozorňujeme Vás, že nie do každého PC/notebooku možno dať viac ako jeden HDD disk. To znamená, že pri výmene SSD disku, hlavne čo sa týka kapacity, si treba dobre rozmyslieť veľkosť SSD disku. V ďalšom kroku si zvolíme nástroj na klonovanie. Musíme pripomenúť, že niektoré SSD disky sa predávajú priamo s „upgrade kitom“. To znamená, že v balení sú: SSD disk, plechy na úchyt do 3.5pozície, plastový rámik s veľkosťou 2 mm na vyplnenie voľného priestoru po 9 mm-ovom disku a DVD s klonovacím software. Väčšinou sa v týchto kitoch nachádza software Acronis (zväčša Kingston SSD ). Rozhodli sme sa vám dnes ukázať, ako sa kopíruje disk pomocou programu AOMEI Backupper Standard.

Čítať ďalej...

Meníme sa pre vás

Neustále hľadáme spôsoby, ako zlepšiť komunikáciu s našimi súčasnými i budúcimi zákazníkmi. Aj preto sa spoločnosť zooom.sk postupne zmení na zoom it s.r.o. Ako ste si iste všimli, začíname novým názvom, logom a webom. Okrem nového loga vám v priebehu roka pod novou značkou prinesieme množstvo nových IT služieb. Ak chcete mať aktuálne informácie o našich novinkách a službách, prihláste sa, prosím, k odberu noviniek. Veríme, že budú pre vašu prácu prínosom.

Váš tím zoom IT